E32-DC200 OMRON Fibre Optic Sensor 900mm Detection Range
Xiamen Online Union Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : OMRON
Model Number : E32-DC200
Place of Origin : JAPAN
MOQ : 1
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999
Delivery Time : in stock / 1-3 work days
Packaging Details : Brand New Original
Detection Principle : Diffuse Reflective
Detection Distance : Up to 200 mm (depends on target reflectivity)
Spot Diameter : Φ0.5 mm (typical)
Response Time : ≤0.5 ms
Power Supply : DC 12~24 V ±10%